Offer of accommodation
  • 2-7 pers.
  • 53,7 m2
  • 1st floor
  • more >>

  • 2-5 pers.
  • 41,82 m2
  • 1st floor
  • more >>


Book accommodationCheck-in*:Number of persons*:

Check-out*:Apartment*:


Contact
Penzion Rotop

Mánesova 252
Bojkovice
687 71

Tel./Fax.: (+420) 572 642 108
Mob.: (+420) 777 911 171

E-mail: penzion@rotop.cz


Environs
The town Bojkovice is situated in foothills of Bílé Karpaty in Bojkovsko region. The mountains offer a great variety of tourist possibilities and also a centre of sport activitis Mikulčin Vrch.

Bojkovice and its surroundings offer except for tourism itself many sights (for instance, Nový Světlov chateau, st.Vavřinec church and others) to see and visit.

A wonderful spa town Luhačovice is situated nearby Bojkovice. Spa town Luhačovice is famous in the whole world for its mineral springs, treatment focusing on respiratory system and other health problems.
Zámek Nový Světlov

Zámek Nový Světlov je dominantou města Bojkovice. Čerstvě zrekonstruovaná gotická památka nabízí jak turistické prohlídky, tak ubytování, vinárnu, restauraci a mnoho dalšího.

historie:
Oblast moravskoslezského pohraničí byla po několik století vystavena častým a velmi pustošivým nájezdům z Uher. Vpády usnadňovaly četné průsmyky pohraničních hor, kterými přicházely divoké hordy nájezdníků z Uher na Moravu, kde loupily a ničily vše, co se jim postavilo do cesty. Pro obyvatele kraje tak vytvářely nesnesitelné podmínky. Proto zde docházelo k častým zánikům osad (v okolí Bojkovic dvanáct).

Okolní hrady včetně Nového Světlova byly budovány jako opevněná centra proti nájezdníkům. Kromě Nového Světlova všechny zanikly. Kromě obranné funkce měly tyto hrady i funkci hlásnou, signalizační. V případě napadení přijímaly a předávaly výstražné signály dále do vnitrozemí, kde varovaly před přicházejícími nájezdníky. Koneckonců i název "Světlov" pochází pravděpodobně od výstražných planoucích ohňů.

V době mezi 14. a 15. stoletím drželi světlovské panství Šternberkové, kteří sídlili na Starém Světlově nad Luhačovicemi. Poté se vystřídalo nad panstvím několik majitelů a po uherských válkách bylo prodáno Landštejnům.
Mikulčin Vrch - Bílé Karpaty - Lyžování, turistika a další

Centrum sportovních aktivit na Mikulčině vrchu se nachází v severovýchodní části Bílých Karpat ve výšce 799 m.n.m v chráněné krajinné oblasti vzdálené 13 km od Bojkovic.

Areál nabízí spoustu možností pro zimní i letní rekreaci. Lyžařský areál na Mikulčině vrchu patří ve Zlínském kraji k jedné z frekventovaných oblastí sjezdového i běžeckého lyžování,školních lyžařských výcviků,zimní turistiky, rekreace a jiných pohybových aktivit návštěvníků z celého okolí.

Letní období nabízí široký výběr turistických stezek po pohoří Velkého Lopeníku, Velké Javořiny, Machnáče, Kykuly, Vlárského průsmyku, Sokolího kamene a dále dle turistické mapy "Bílé Karpaty".

Více informací na adrese www.mikulcinvrch.net.
Velký Lopeník - Rozhledna

V červenci 2005 byla na česko-slovenské hranici otevřena stylová dřevěná rozhledna. Rozhledna je vysoká 22 m a plošina je ve výšce 20 metrů po 101 schodech. Z rozhledny je krásný výhled po celých Bílých Karpatech.

Rozhledna stojí na Velkém Lopeníku, druhém nejvyšším vrcholu Bílých Karpat na hranicích ze Slovenskou republikou. Nejkratší cesta k ní vede z obce Lopeník, asi 3 km. Dnešní rozhledna je postavena z dubových kmenů na kamenné základně.

Více informací na adrese rozhledny.webzdarma.cz.
Záhorovická kyselka - Přírodní pramen

Pramen kyselky leží na konci obce Záhorovice, vzdálené 3 km od Bojkovic, směrem k zámku Nový Světlov, v ohraničeném prostoru mezi zástavbou rodinných domů. Pokud půjdete z Bojkovic od Světlova stezkou z kopce, tak se nenechte zmást turistickou mapou, která tvrdí, že pramen je na hranici obce u posledních domů - je to ještě kousek po silnici mezi domy.

Více informací na adrese www.zahorovice.cz.
Památník J.A.Komenského - Komňa

Vesnice Komňa leží v chráněné krajinné oblasti na úpatí Bílých Karpat. Komňa je známá jako pravděpodobné rodiště J.A. Komenského, od jejího jména odvozoval své příjmení. Ve zdejší sýpce z roku 1774 se nachází památník J.A.Komenského - byl otevřen ke 400. výročí Komenského narození.

Více informací na adrese www.komna.cz.
Luhačovice - Lázeňské město

Město Luhačovice leží v jihovýchodní části České republiky, ve Zlínském kraji, 15 km od Bojkovic. Rozkládá se v údolí, jehož nadmořská výška je minimálně 250 m n. m.

Luhačovice jsou největší moravské lázně s dlouhou tradicí lázeňské léčby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu. Proslulé jsou přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami a příjemným prostředím, ve kterém se snoubí krásná příroda a typická architektura.

Na území Luhačovic vyvěrá 16 hydrouhličitanochlorido- sodných kyselek a jeden sirný pramen. Nejznámějšími minerálními prameny jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka, Pramen Dr. Šťastného a Sv. Josefa. Teplota vyvěrající vody se pohybuje mezi 10 - 12 °C. Luhačovické vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě pro vysoký obsah minerálních látek a pro vynikající proplynění volným kysličníkem uhličitým.

Více informací na adrese www.luhacovice.cz.Copyright © 2011 Penzion Rotop
Made by Jiří Šmigura